KRANISAKRÁLNÍ OSTEOPATIE

...je velmi jemná, neinvazivní, manipulační technika, která pracuje s konceptem kraniosakrálního systému, tak jak jej popsal Dr. J. E. Upledger a jeho předchůdci.

Principem této metody je vyšetření mobility nebo-li pohyblivosti kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku (kránium), intrakraniální a spinální membránový systém, mozkomíšní tekutinu, celý páteřní kanál, včetně kosti křížové (sakrum). Terapeut cvičeným hmatem testuje mobilitu jednotlivých částí kraniosakrálního systému, jestliže diagnostikuje v systému omezení (restrikce) a patologie, které brání zdravým a přirozeným funkcím organismu, velmi jemně systém koriguje. Veškeré používané manipulace nepřesahují tlaku nebo tahu pěti gramů. Pro vaší představu je to váha asi desetikoruny.

Terapeut k nastolení harmonie využívá autoregulační schopnosti organismu. Tím je terapie velmi bezpečná.

Tato terapie je určena všem věkovým kategoriím, ošetření může být aplikováno na novorozenci, seniorech, ale také na lidech umírajících, nebo těžce zdravotně handicapovaných.

 

       INDIKACE POUŽITÍ TÉTO NEINVAZIVNÍ METODY 

        - únavový syndrom, fóbie, blokády páteře v oblasti beder a krku, nespavost, ADHD
 
 

          ČASTÉ INDIKACE POUŽITÍ U NÁS V PRAXI 

- problémy  zad (bolesti páteře, bolesti  bederní  páteře u těhotných) bolesti kloubů, neuralgie,  bolesti    hlavy,  ramen a  žeber,  neurastenie,   závratě,  zaléhání   uší,  astma,  kašel,  záněty  šlach,  záněty    vedlejších dutin   nosních,  návaly při menopauze,  střevní  záněty (spastické)močové infekce,  noční    pomočování dětí

- arteriální hypertenze, hemoroidy, psychické  problémy, deprese, nespavost, potraumatická stresová     porucha, školní  potíže, dětská mozková  obrna, poruchy psychomotorického vývoje, hojení zlomenin   a následná rehabilitace